Designerskie deski do krojenia

Wirtuozeria podczas krojenia

Każdy z nas w swojej kuchni korzysta ze standardowej deski do krojenia. Zazwyczaj przed zakupem zastanawiamy się nad wyborem jej materiału. Coraz popularniejsze stają się deski do krojenia bambusowe, które za sprawą swojej wytrzymałości i odporności na bakterie znajdują uznanie w polskich kuchniach. Jednak producenci akcesoriów kuchennych prześcigają się w projektach i jednocześnie stawiają na design, odmianę od standardowych rozwiązań.

Składane deski z sitkiem prawdziwym hitem

Twórcy desek do krojenia wpadli na pomysł, aby połączyć 2 w 1. Tym razem dokonując jednorazowego zakupu możemy nabyć podkładkę i sitko pozwalające nam na odcedzenie pociętych warzyw, owoców i wielu innych składników. Deska z sitkiem posiada gumowy uchwyt, za który możemy powiesić to akcesorium. Za pośrednictwem widocznych perforacji możemy stworzyć kształt, dzięki któremu łatwiejsze będzie umycie składników lub przesypanie do innego naczynia.

Istota kuchennego designu – deska Ripple

Dla twórców tego projektu inspiracją stała się rozpryskująca i spadająca kropla deszczu. Możliwa jest do nabycia tylko w wybranych sklepach, a została skonstruowana z grubego kawałka drewna. Dodatkowo posiada stabilne miejsce na niewielkich rozmiarów naczynie. Bardzo dobrze komponuje się w ciemnych kolorystycznie kuchniach. Decydując się na zakup tej deski kuchennej musimy liczyć się z poniesieniem znacznie wyższego kosztu. Nie będąc miłośnikiem designu, można zakupić sprawdzone deski do krojenia bambusowe.