Foremki do jajek – dlaczego wszyscy tak za nimi szaleją?

Nie da się ukryć, że przygotowanie tradycyjnych jajek nie należy do trudnych zadań. Co jednak zrobić, kiedy niejadek nie chce jeść? Tutaj z pomocą mogą przyjść śmieszne foremki do jajek, które pomogą przygotować mamom delikwenta pyszne jajka w rozmaitych kształtach. Wystarczy do nich dorobić na talerzu odpowiednią historię i ciekawe danie dla malucha gotowe. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ dziś chcielibyśmy opowiedzieć Wam o możliwościach, jakie dają wspomniane foremki do jajek.

Różne kształty, różne historie

Szukając odpowiednich foremek, z pewnością zauważyliście, że tych na rynku istnieje zatrważająca ilość. Które zatem wybrać, aby spełniły nasze oczekiwania? Należy zastanowić się, do czego mają służyć. Okazuje się bowiem, że producenci wymyślili nie tylko foremki silikonowe do smażenia, ale również takie, w których można swobodnie gotować jajka. Hitem, na który zdecydowało się już wiele osób jest oczywiście serce, pozwalające przygotować romantyczną kolację lub obiad oraz kurczak, który doskonale sprawdza się podczas wielkanocnego gotowania.

Jak sprawić, aby ugotowane jajko przyjęło odpowiedni kształt? To bardzo proste. Wystarczy ciepłe obrać, włożyć do wybranej foremki, a foremkę pozostawić w zimnej wodzie na około 10 minut. Po tym czasie można wyjąć z niej ukształtowane jajko. Prawda, że proste i do tego efektowne? Takim jajkiem możesz zaskoczyć nie tylko ukochanego, ale również dziecko, które z ciekawością będzie patrzyło na Twój wyczyn.