Jajka sadzone w nowej odsłonie

Zapewne każdy z Was pamięta babciny obiad, na którego czele stały jajka sadzone, uzupełnione o młode ziemniaki i mizerię. Jeśli marzy Wam się taki obiad, ale boicie się, że zwykłe jajka sadzone nie przypadną rodzinie do gustu lub co gorsza – rozleją się na patelni, mamy sposób, który pozwoli Wam przestać się tym przejmować. Co mamy na myśli? Oczywiście specjalne foremki do jajek sadzonych, w których będziecie mogli przygotować idealną potrawę.

W jednym z artykułów wspominaliśmy już o foremkach, w których przygotujecie doskonałe jajka po benedyktyńsku, dziś kolejny gadżet, który być może stanie się Waszym ulubionym.

Dlaczego warto kupować kolejny przyrząd do jajek?

Jeśli regularnie czytasz nasze wpisy, zapewne zastanawiasz się, po co komu kolejny przyrząd do przyrządzania jajek? Okazuje się, że jest wielu zwolenników wspomnianych foremek, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ich posiadania. Nie jest to żadne zboczenie, a jedynie chęć posiadania praktycznych gadżetów, które znacznie ułatwią i skrócą czas gotowania.

Wspomniane wyżej foremki wykonane są najczęściej z silikonu, który jest bezpieczny dla zdrowia człowieka i pod wpływem temperatury nie wypuszcza złych dla zdrowia substancji. Mogą przyjmować różne kształty, choć najczęściej spotykanymi są serce, kwiatek, czy chmurki. Jak używa się tego rodzaju gadżetu? o bardzo proste, wystarczy umieścić go na rozgrzanej patelni, wbić do niego jajko i poczekać, aż to usmaży się do żądanej gęstości i w żądanym kształcie. Wspomniane urządzenie jest doskonałym narzędziem, jeśli w domu masz dzieci, które nie przepadają za jedzeniem. Dzięki niemu z powodzeniem przygotujesz pyszną historyjkę, która sprawi, że niejadek zje obiad ze smakiem.