Jak stworzyć minimalistyczną kuchnię?

Wszystkie zużyte przybory kuchenne na śmietnik!

Chcąc stworzyć minimalistyczny klimat w swojej kuchni, w pierwszej kolejności należy dokonać odpowiedniej selekcji posiadanych przez nas przyborów. Wszelkie uszkodzone, popękane, a także wysłużone akcesoria powinny wylądować w koszu na śmieci. To one nieestetycznie wyglądają, a poza tym mogą kiedyś wyrządzić nam krzywdę. Posiłek powinien stanowić pewnego rodzaju uroczysty moment, a nie być chwilą na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb.

Porządkowanie w szafkach

Po wyrzuceniu zbędnych przedmiotów należy wykonać kolejne czynności, które pozwolą na uzyskanie wolnej przestrzeni w szafkach. Walka z chaosem niekoniecznie musi być łatwa, ale warto kierować się kilkoma podstawowymi założeniami. Po pierwsze wszelkie kubki i szklanki powinny znaleźć miejsce na jednej półce. To samo dotyczy talerzy, misek, półmisków czy miseczek. Także deski do krojenia bambusowe i z innych materiałów akcesoria do obróbki jedzenia powinny zawisnąć na ścianach lub powędrować do wspólnego stojaka na przybory.

Minimum dwie deski do krojenia w każdym domu

Zdaniem specjalistów, nie więcej niż dwie deski do krojenia powinny znajdować się w każdym domu. Niestety najczęściej mamy skłonność do składowania znacznie większych ilości. Stąd też stare, pociachane deski kuchenne powinny wylądować w koszu. W tym przypadku chodzi głównie o nasze zdrowie, gdyż to wysłużone przybory mogą stanowić siedlisko groźnych bakterii.