Kawowe inspiracje

Filiżanka Lubiana to nie jedyne miejsce, gdzie możemy spotkać aromatyczną kawę. Okazuje się, ze ma ona znacznie szersze horyzonty swoich zastosowań. Nawet wykracza to poza branże spożywczą. Kreatywność człowieka pozwala z ziarnami kawy zrobić niesłychane aranżacje. Okazuje się, że ziarna kawy są doskonałym materiałem plastycznym i dekoracyjnym. Okazuje się, że większość z nich możemy wykonać samodzielnie lub we współpracy ze swoimi dziećmi.

W jaki więc sposób można wykorzystać kawę? Z kawy można wytworzyć biżuterię. Korale lub kolczyki. Zawieszki do kolczyków można zakupić i samodzielnie wykonać ich dekoracje. Ponadto z ziaren kawy i masy solnej można wykonać bardzo oryginalne świeczniki. Masa solna po zaschnięciu jest idealnym materiałem na utrzymanie w sobie ziaren kawy. Będzie to ozdoba, która nie tylko ładnie wygląda, ale też i przyjemnie pachnie. Ziarna kawy można tez poprzyklejać klejem na gorąco wnętrze kuchennego zegara. Kawa łączy się w naszych wyobrażeniach z kuchnią, więc inspiracje kuchenne mogą także krążyć wokół tematu kawy. Można wykonać ozdobne obrazki na ściany kuchenne.

Do tego typu prac warto zaangażować dzieci, ponieważ to pozwala na miło spędzony czas w gronie rodzinnym. Dzieci też uczą się współpracy i kształcą zdolności manualne. Mnóstwo inspiracji z udziałem ziaren kawy można znaleźć na stronach internetowych. Być może będzie to natchnienie do wykonywania samodzielnych prezentów na różnorodne okazje. W tai sposób można uhonorować bliską nam osobę.