Koktajle dietetyczne — co zawierają?

Dieta to podstawa, o którą należy dbać w swoim życiu. Razem z regularną aktywnością fizyczną jest kluczem do zachowania długiego zdrowia oraz dobrej kondycji w każdym wieku. Jak powinno się dbać o jej różnorodność na miarę XXI wieku? Odpowiadamy.

Koktajle dietetyczne — źródło białka

Koktajle dietetyczne do mieszanki wielu różnorodnych składników odżywczych, które mają za zadanie wzmocnić nasz organizm. Głównych ich składnikiem będzie białko, które najczęściej otrzymywane jest za pomocą ultrafiltracji serwatki mleka. Wtedy to mamy do czynienia z tak zwanym białkiem WPC, czyli Whey Protein Concentrate (Koncentrat Białka Serwatkowego).

Białko odpowiada za wiele podstawowych funkcji w ciele człowieka. Jest ono budulcem naszych mięśni, właśnie dlatego osoby, które cierpią na niski hematokryt, powinny zwracać uwagę na większe stężenie w diecie.

Dodatkowo takie białko bierze udział również w procesie odnowy zużytych w organizmie tkanek oraz syntezy nowych komórek.

Koktajle dietetyczne — makroskładniki

Koktajle dietetyczne zawierają również duże stężenie makroskładników. To związki, które zbudowane są z węgla, wodoru, azotu, sodu, tlenu, wapnia, chloru, magnezu oraz fosforu. Innymi słowy, są to białka, tłuszcze i węglowodany.

Dlaczego powinno się zwracać na nie uwagę? Ponieważ to właśnie one z jednej strony są nam bardzo potrzebne do prawidłowego rozwoju, z drugiej jednak ich nieodpowiednie dawkowanie lub – co gorsza – wybieranie złych najczęściej doprowadza do chorób.

Koktajle w swoim składzie posiadają odpowiednio dobrane makroskładniki tak, aby można było dawkować je za pomocą miarki lub wagi kuchennej. Dzięki temu każda osoba może bez problemu indywidualnie je zażywać każdego dnia.

Koktajle dietetyczne zawierają masę różnorodnych składników, które przede wszystkim korzystnie wpływają na procesy odbywające się w naszym ciele. Oprócz samego białka oraz makroskładników są tam zawarte także witaminy i minerały.