Lody – wyjątkowy deser

Lody są rozkoszą smakową nie tylko dla dzieci, ale także i dla dorosłych. Jest to deser, który uzyskuje się z zamrożonej masy na bazie owoców i produktów mlecznych. Lody nieodłącznie są powiązane z wspomnieniami z dzieciństwa. Występują w różnej postaci. Można je spotkać jako gałki w stożkowym wafelku, na patyku lub w postaci lodów włoskich.

W sprzedaży występują też lody w pojemnikach o różnorodnej pojemności. Smaki lodów są bardzo różnorodne. Do najpopularniejszych należą czekoladowe, śmietankowe, waniliowe i owocowe. Jednakże lody mogą także występować w fantazyjnych smakach i formach podania. W kawiarniach czy restauracjach można skosztować oryginalnych smaków zaserwowanych z różnymi produktami. Gałkę lodów można zestawić z gorącym wypiekiem, aromatycznym sosem lub kawą. Filiżanka z czajniczkiem herbaty czy kawy podana w towarzystwie lodów jest doskonałą kompozycją.

Lody też występują pod postacią sorbetów. Są to zamrożone owoce z wodą i cukrem. Ich zaletą jest orzeźwiający wpływ na organizm. Sorbety można wykonywać samodzielnie. Są doskonałym sposobem na letnie upały. W każdym mieście istnieją lodziarnie, które serwują desery lodowe w różnej postaci. Ostatnio popularne są lody rzemieślnicze, których atutem jest to, iż są wykonane z naturalnych składników oraz mleka. Ich smak zawdzięcza się tradycyjnym recepturom, dlatego są tak doceniane. W okresie letnim można wykorzystać dobro natury jakim są owoce sezonowe. Różnorodność smaków i niezwykłe kompozycje lodów sprawiają, że na całym świecie nie brakuj smakoszy tego deseru.