Mała kuchnia = wielofunkcyjna kuchnia

Przeglądając oferty mieszkań, nie sposób nie zauważyć, że w niektórych kuchnie są naprawdę maleńkie. Oznacza to, że trzeba urządzić je z głową i nie można pozwolić sobie na zbyt wiele dodatków, które sprawiłyby, że ta stałaby się niefunkcjonalna. Warto zatem użyć rozwiązań, tzw. combo, które w jednej rzeczy kryją dwie.

I tak np. chlebownik z ukrytą deską do krojenia to rewelacyjne rozwiązanie dla każdej pani domu. Wspomniane rozwiązanie można spotkać w dwóch formach – albo deska do krojenia jest również przykryciem chlebaka albo można ją wysunąć spod niego. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest rewelacyjne, ponieważ nie zabiera dużo miejsca. Deska jest zawsze w jednym miejscu, dzięki czemu nie trzeba jej nigdy szukać.

Zadbaj o każdy centymetr powierzchni swojej kuchni

Estetyka i wytrzymałość to dwie cechy, na które powinna zwracać uwagę każda osoba urządzająca mieszkanie, a w szczególności kuchnię. Jeśli do tego dołożyć jeszcze wielofunkcyjność, to znaleźliśmy trio doskonałe. Nie wierzysz, że można połączyć te dwie cechy? Owszem można. Przykładem może być tutaj wspomniany wyżej chlebownik. Chcemy wrócić do tego elementu wystroju kuchni, ponieważ wiemy, że nie wszystkim przypadnie do gustu, ba – nie będzie pasował do wystroju, chlebownik cały wykonany z drewna bambusowego. Chcemy nadmienić, że nie musi tak być. Bambus może być jedynie dodatkiem, właśnie w postaci pokrywki, która może stać się jednocześnie deską do krojenia.