Masa cukrowa do modelowania figurek – czym jest?

 

Kto z nas nie kojarzy fantazyjnie wykonanych tortów, które nie tylko zachwycają ilością pięter, ale także ciekawymi figurkami, które wykończone są i ustawiane na ich wierzchu. Niekiedy cały tort przypomina głowę zwierzątka, bohatera z bajki lub też nawiązuje swoją strukturą do innej, znanej postaci. Są to oczywiście typowe torty angielskie, popularne bardzo w Polsce. Aby jednak móc wykonać tego typu projekt, trzeba dysponować sporymi umiejętnościami, a także talentem plastycznym. Mimo wszystko sporo osób decyduje się na wykonanie tego typu tortów. Do czego służy zatem masa cukrowa? Dlaczego warto się zdecydować na jej zakup? Zachęcamy serdecznie do przeczytania artykułu. 

Masa cukrowa do modelowania figurek biała 

Masa cukrowa wysokiej jakości jest to uznawany produkt na świecie, który służy do wykonywania ozdób i figurek. Najczęściej są to kwiaty, postacie z bajek, a także różne, inne rzeczy. Masa cukrowa do modelowania figurek biała ma w sobie tłuszcz kakaowy, który zapobiega szybkiemu wysychaniu tej masy i pozwala na długie formowanie i poprawki tworzonych figurek. Masa jest plastyczna i elastyczna, po pewnym czasie stwardnieje. Należy ją oczywiście również podgrzać, czy to w piekarniku, czy w mikrofalówce, aby utrwalić efekt. Najlepiej decydować się na zakup masy cukrowej do modelowania figurek białej bez zawartości konserwantów, a także niezdrowych tłuszczów. 

Fantazyjne torty 

Masa cukrowa do modelowania figurek biała pozwala na wykonanie naprawdę fantazyjnego tortu, szczególnie sprawdzają się tego typu wypieki w przypadku dzieci. Jeżeli zajmujesz się wykonywaniem tortów na zamówienie, spróbuj wykonać figurkę z masy cukrowej, z pewnością dziecko, które będzie chciało otrzymać tego typu tort, ucieszy się z takiego prezentu. Masa cukrowa do modelowania figurek biała jest rzeczywiście świetnym pomysłem. Można dzięki niej stworzyć również figurki, które ustawiane są na ciastach. Figurki oczywiście są jadalne, mogą również służyć ozdobie, należy pamiętać, że jest tam zwyczajnie spora ilość cukru.