Moc koktajlów. Dawka witamin każdego dnia

Koktajle owocowe lub warzywne są bardzo pożywną i zdrową propozycją w diecie. Można je komponować w dowolny sposób uwzględniając swoje upodobania smakowe. Warto korzystać z owoców i warzyw, na które akurat jest sezon. Przyrządzanie takiego koktajlu jest bardzo proste i szybkie. Wrzucamy owoce i warzywa do urządzenia, w których zostają zmiksowane. Możemy wykorzystywać do nich wodę, mleko lub jogurt naturalny.

Jest to doskonała porcja witamin, którą możemy zaserwować dzieciom. Z uwagi na ciekawe kolory koktajlu jakie możemy pozyskać dzięki naturalnym barwnikom zawartym w roślinach, są atrakcyjne dla najmłodszych, którzy jedzą oczami. Można zaserwować taką dawkę witamin o poranku lub jako deser czy podwieczorek. Na pewno zyskujemy dzięki koktajlom energii na resztę dnia. Dla dzieci jest to wspaniała alternatywa dla sztucznych deserów czy słodyczy zawierających konserwanty. Kształtuje to też ich pozytywne nawyki żywieniowe. Jest to naturalny deser, który wpływa pozytywnie na działanie układu pokarmowego. Koktajle owocowe lub warzywne można dodatkowo ozdobić. Będą pasować całe kawałki owoców lub liście mięty.

Dodatkowo wykorzystując dzbanek do spieniania mleka można ozdobić wierzch koktajlu pianką mleczną. Tak przygotowany koktajl można podać w gronie znajomych. Będzie to także propozycja na gorące lato, aby doznać orzeźwienia. Dzięki koktajlom owocowym i warzywnym można także przemycić cenne witaminy w swoim jadłospisie. To szczególnie ciekawa opcja dla niejadków.