Najczęstsze zastosowania drewna bambusowego

Twarde i użytkowe tworzywo

Wysoka twardość bambusa sprawia, że materiał ten może być wykorzystywany do wykonywania elementów, które są narażone na uszkodzenia. Stąd też konstruktorzy nawierzchni, mebli oraz blatów często sięgają po tego typu tworzywo. Zdarza się, że podłogi w wielu pomieszczeniach komercyjnych składa się z bambusa, co sprawia, że są odporne na codzienne oddziaływanie lub uszkodzenia mechaniczne. Same deski bambusowe nie sprawiają wrażenia chłodnej powierzchni.

Co można zbudować z bambusa?

Materiał ten staje się coraz częściej budulcem wyposażenia wnętrz oraz także w budownictwie jako schody czy podłogi. Te dwa składniki domu są zdecydowanie najczęściej wykorzystywanymi. Bambus jest w stanie wytrzymać wiele, a stworzone z nich parapety, ścianki działowe czy wykonane elewacje nadal stoją i to od kilku lat, a nawet kilkudziesięciu. Jednak na tym nie kończą się zdolności tego tworzywa.

Bambus przydatny wszędzie

Nie można zapomnieć, że bambus jest głównym budulcem altan, balustrad. Wytrzymałość tego materiału sprawia, że nie pęcznieje i nie kurczy się. Poza tym przy użyciu bambusa powstaje wiele imponujących ozdób. Dekoracje tego typu dają początek efektownie wyglądającym lampom, obrazom. Bambus przydaje się także w łazience do mebli czy nawet akcesoriów łazienkowych, jak i kuchennych, np. deski bambusowe. Na tym nie kończy się zapotrzebowanie na bambus, z którego tworzy się kubki, biżuterię czy oprawki na okulary.