Parametry, na które należy zwrócić uwagę kupując deskę do prasowania

Tych z Was, którzy myślą, że kupno deski do prasowania to zadanie bardzo łatwe, zapraszamy do sklepu z tym asortymentem. Zapewniamy, że mnogość propozycji sprawi, że raz na zawsze zmienicie myślenie. Tym bardziej, że deska do prasowania, aby była bezpieczna dla ludzkiego kręgosłupa, musi spełniać szereg wymogów. Właśnie o nich dzisiaj chcemy opowiedzieć, żeby każdy miał pojęcie na ten temat. Nie przedłużając – zachęcamy do lektury.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze, aby deska do prasowania była stabilna, powinna posiadać solidny stelaż. Tylko taki z regulacją i mocnymi nogami zapewnia bezpieczeństwo podczas prasowania. Do czego potrzebna jest regulacja? Przede wszystkim do tego, aby każdy domownik mógł dostosować wysokość deski do wzrostu. Dzięki temu nie będzie garbić się podczas prasowania. Regulacja powinna mieć od 30 cm do 1 m.

Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest blat. Wybierając deskę do prasowania należy pamiętać o tym, aby jeden z końców blatu był zwężony. Dzięki temu bez problemu można wyprasować wąskie części tkaniny, jak np. rękawy koszul. Warto również sprawdzić, jaką konstrukcję ma blat. Jedynie ten, który posiada siatkową budowę jest dobry, ponieważ nie zatrzymuje wilgoci, która pojawia się podczas prasowania.

Mając siatkową budowę, deska powinna mieć odpowiedni pokrowiec, który sprawi, że oczka nie będą odznaczały się na prasowanej powierzchni. Dodatkowo powinien być uszyty z materiału, który jest odporny na wysoka temperaturę i nie zatrzymuje wilgoci.