Rodzaje desek do prasowania

To, że deska do prasowania powinna być idealnie dopasowana do sylwetki już wiemy. Naukowcy dowiedli bowiem, że prasowanie absolutnie nie wpływa dobrze na nasz kręgosłup, co oznacza, że musimy mieć idealnie dopasowaną deskę, aby ten ucierpiał jak najmniej. Dziś chcemy pochylić się nad tym tematem. Omówimy również rodzaje desek do prasowania, abyście mieli pogląd na to, że na rynku można spotkać różne rodzaje tego asortymentu.

„Poczciwa” deska do prasowania, czyli jaka?

Nie da się ukryć, że dobra deska do prasowania to skarb. Zanim wybierzesz tę jedną jedyną, zapoznaj się z rodzajami, jakie są dostępne obecnie na rynku. Być może, dzięki naszym informacjom, utwierdzisz się w przekonaniu, że ta, którą wybrałeś jest idealna albo wybierzesz jedną spośród tych, o których pisaliśmy. Jaką wybrać? Tradycyjną, czy elektryczną? Zastanówmy się wspólnie.
Tradycyjne deski do prasowania nie posiadają dystrybutora pary, ani możliwości bezpośredniego podłączenia do nich żelazka. Nie ma co także liczyć na podgrzewany blat, który przydaje się podczas prasowania niektórych rodzajów materiałów. Ich główną zaletą jest za to niska cena, która pozwala na to, aby każdy miał ją w swoim gospodarstwie domowym.

Jej bardziej zaawansowana siostra – elektryczna deska do prasowania – posiada źródło prądu, do którego można bezpośrednio podłączyć żelazko. Pozostałe funkcje zależą od tego, jak droga jest deska/ Niektóre posiadają wbudowany generator pary, inne system zasysania powietrza, dzięki któremu materiał nie ześlizguje się z deski,a jeszcze inne wentylator. Tutaj jednak należy liczyć się z wysoką ceną produktu, która waha się między 1 a 7 tysiącami złotych.