Spotkania towarzyskie. Istota utrzymania relacji międzyludzkich

Człowiek jest istota społeczną i do właściwej socjalizacji potrzebuje utrzymania poprawnych relacji między ludźmi. Kontakty dotyczą, zarówno sfery osobistej, jak i zawodowej. Między ludźmi jest cała siatka więzi i interakcji. Człowiek w drugiej osobie odnajduje wartość, którą przekłada na swoje własne życie.

Nie dotyczy to tylko osób nam bliskich, jak dzieci, partner czy rodzina. Mowa tu także o innych członkach społeczeństwa, którzy w określony sposób wpływają w jakimś stopniu na nas samych. Spotkania towarzyskie służą temu, aby człowiek odczuwał, że jest integralna częścią danej grupy społecznej. Zaufane grono znajomych i przyjaciół pozwala na otwartość i poczucie bezpieczeństwa. Możemy uzyskać pomoc i wsparcie, wtedy gdy ich potrzebujemy. Możemy czuć, że nie jesteśmy sami i osamotnieni. W ciągłym pędzie jakiego doświadczamy istotne jest, aby umieć znaleźć czas na spędzanie go w gronie ważnych dla nas osób. Każda grupa społeczna została skonstruowana na bazie swoistej selekcji.

Dobieramy się według zainteresowań lub cech, które są dla nas atrakcyjne. Miejscem spotkań towarzyskich może być domowe zacisze lub dowolny punkt na mieście. W towarzystwie przyjaciół i filiżanki do espresso można odnaleźć spokój, radość i wsparcie. Podtrzymywanie relacji może zaowocować w więzi na całe życie. Poczucie, że ma się kogoś kto jest obok i otacza nas zrozumieniem pozwala przetrwać w życiu wiele prób. Starajmy się więc te więzi pielęgnować. Dla dobra nas samych.