Woda – życiodajna siła

Woda jest źródłem życia i bez niej nie jest możliwe funkcjonowanie człowieka. Odwodnienie organizmu jest sytuacją zagrażającą zdrowiu i życiu. Nie należy do niego dopuścić , dlatego trzeba uzupełniać każdego dnia zasoby organizmu w odpowiednie ilości wody. Te odpowiednie ilości to około 1,5 – 2 litra dziennie. Przy czym jest ona też każdego dnia wydalana przez organizm w postaci resztek przemiany materii czy potu. Dlatego istotne jest by o tą równowagę wody w organizmie dbać.

Przyjmowanie płynów jest obowiązkiem wynikającym z troski w o własne zdrowie. Należy pamiętać, że podczas upałów pobieranie wody przez organizm jest niezwykle ważne. Jest dostęp należy zapewniać nie tylko sobie, ale też i zwierzętom. Także osoby podczas wysiłku fizycznego powinny pamiętać o ciągłym uzupełnianiu wody. Woda wypada o wiele korzystniej niż przyjmowanie słodkich napojów czy soków. Nie zawiera sztucznych konserwantów ani cukrów, które negatywnie wpływają na organizm człowieka. Warto kształtować zdrowy nawyk picia wody już od najmłodszych lat u dzieci. Woda najszybciej potrafi ugasić pragnienie i nie jest kalorycznym napojem, więc osoby będące na diecie odchudzającej powinny ją pić regularnie.

Płyny przyjmujemy każdego dnia w różnej postaci. Zawierają ją filiżanki do espresso ze stężoną kawą, herbata, soki, zupa, czy owoce. Lecz wprowadzanie wody w najczystszej postaci jest najlepszym rozwiązaniem. Pamiętajmy o tym i sprawmy, aby butelka z wodą była zawsze naszym codziennym wyposażeniem.