Zdrowy styl życia. Aktywność w drodze do sprawności

Zdrowy styl życia nie powinien być kwestią mody czy chwilowego zapału. W młodości kształtujemy bowiem swoją sprawność, która jest inwestycją na przyszłe lata. Ludzie nie starzeją się identycznie. Starość każdego wygląda inaczej. Jest to związane z wieloma czynnikami ale też i z naszym własnym podejściem do swojego życia. Dbając o swoją sferę fizyczną rzutujemy na kompleksową sprawność naszego organizmu.

Celem ruchu nie tylko jest przecież redukcja tkanki tłuszczowej i modelowanie sylwetki. Jest to tez sposób na utrzymanie w jak najdłuższej sprawności nasz umysł. Należy pamiętać, że z wiekiem możliwości człowieka słabną i są ograniczone. Jednak możemy utrzymywać ciało i umysł w dłuższej świeżości dzięki podejmowaniu aktywności. Ruch na świeżym powietrzu jest wskazany w każdym wieku. Wystarczy zaobserwować jak dotlenianie wpływa kojąco na niemowlęta. Widać to chociażby po jakości ich snu. Każda pora roku jest odpowiednia na aktywność na zewnątrz. Wystarczy tylko odpowiednio się przygotować do warunków pogodowych i nie rezygnować z przebywania na powietrzu. Każdy potrzebuje aktywności fizycznej w stopniu dostosowanym do możliwości swojego organizmu.

Nie trzeb zdobywać szczytów Himalajów, by czuć się aktywnym. Wystarczy zdobywać szczyty swoich możliwości. Troska o zdrowie wynika z wdzięczności za dar życia jaki otrzymaliśmy. My sami jesteśmy przecież kreatorami swojego życia. Użalanie się jeszcze nikogo nie uleczyło z bólu stawów. Aktywność natomiast i owszem. Filiżanki do espresso o poranku jako napęd na dalszy aktywny dzień – zadbaj o swoje jutro już dzisiaj.