Bezproblemowe obieranie jajek – czy to możliwe?

Ile razy zdarzyło się, że nie mogłaś obrać jajka, bo było za świeże, o odkrojeniu górnej części tego na miękko nie wspominając? Zapewne wiele razy. Dziś chcemy przedstawić Ci gadżet, który sprawi, że już nigdy nie będziesz miała z tym problemu. Jest to kolejna odsłona producentów, którzy wymyślili foremki do jajek. Czy widziałaś kiedyś na rynku obcinacz? Nie? Zatem koniecznie musisz zapoznać się z naszym artykułem, na który już teraz Cię zapraszamy, Dowiesz się z niego nie tylko czym jest wspomniany przyrząd, ale również jak go używać, aby cieszyć się pysznymi jajkami na miękko.

Gilotyna do jajek – brzmi groźnie

Jeszcze do niedawna niewiele osób wiedziało, że taki przyrząd istnieje. Gilotyna do jajek to urządzenie, dzięki któremu bez żadnego problemu można odciąć górną część jajka na miękko, dzięki czemu to nie rozpada się. Nie musimy również martwić się o to, że mamy problem z jego obraniem. Dzięki temu urządzeniu odcięcie czubka ze skorupką nie będzie już żadnym problemem.

Jak działa urządzenie? Wystarczy umieścić jajko na podstawce, w tym wypadku najlepszy rozwiązaniem będzie specjalny kieliszek, nałozyć gilotynę na czubek jajka i odciąć równo skorupkę. Jak widać zatem, nie tylko szybko dostaniesz się do wnętrza jajka, ale również będziesz miała pewność, że nie przeniknie do niego żadna niechciana skorupka, która może popsuć całe śniadanie.

Zdajemy sobie sprawę, że bez tego przyrządu można żyć w kuchni, jednak przyznasz nam rację, że z pewnością ułatwia życie w kuchni.