Designerski chlebownik – powiesić czy postawić?

Chlebownik to jeden z elementów wyposażenia każdej kuchni. Nie da się ukryć, że bez niego normalne funkcjonowanie mogłoby być utrudnione. Producenci, aby przypodobać się swoim potencjalnym klientom prześcigają się w coraz to nowszych pomysłach. Jednym z nich jest wiszący chlebak, który można przymocować praktycznie w każdym miejscu w kuchni.

Czy chlebak wiszący może mieć wady?

Choć chlebownik wiszący posiada wiele zalet – nowoczesny design, możliwość powieszenia go w dowolnym miejscu w kuchni, wielu twierdzi, że posiada również wady, które skutecznie eliminują go z grona tych, które powinny znaleźć się w wyposażeniu domu lub mieszkania. Bardziej sceptyczni użytkownicy wymieniają tutaj przede wszystkim brak możliwości użytkowania chlebaka przez młodsze dzieci, czy możliwość odczepienia się go od ściany, jeśli zostanie źle zamontowany. Owszem, wspomniane sytuacje mogą się zdarzyć, jednak w małej kuchni, gdzie każdy centymetr blatu się liczy są nieistotne.

Czy zatem skusić się na chlebak, który można powiesić na ścianie? Porównując jego wady i zalety, śmiało można stwierdzić, że te drugie znacznie przeważają nad tymi pierwszymi. Oznacza to, że wiszący chlebownik będzie dobrym rozwiązaniem. Jednak tak naprawdę na to pytanie każdy powinien sobie sam odpowiedzieć. zwolennicy niebanalnego stylu i designu z pewnością będą chcieli mieć taki gadżet u siebie w domu. Pamiętajmy jednak, że decydując się na zakup tego rodzaju chlebaka, koniecznie musimy zestawić ze sobą wszystkie za i przeciw i sprawdzić, czy takie rozwiązanie sprawdzi się w naszym domu.