Którą wybrać – elektryczną czy klasyczną?

Skoro w poprzednich artykułach zamęczaliśmy Was informacjami o poszczególnych rodzajach deskę do prasowania, dziś przyszedł czas na odpowiedź na pytania – którą wybrać? Zdajemy sobie sprawę z faktu, że każdy może mieć inne preferencje, jednak mamy nadzieję, że nasze spostrzeżenia pomogą Wam podjąć odpowiednią decyzję. Nie przedłużając – zaczynamy porównanie.

Wszystko zależy od tego co i jak często prasujemy

Kiedy będziecie zastanawiać się, jaka deska do prasowania będzie dla Was idealna, przeanalizujcie istniejący stan rzeczy. Musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, jak często prasujecie i przede wszystkim – co prasujecie. Może bowiem okazać się, że częstotliwość i materiały sprawią, że przestaniecie marzyć o elektrycznej desce, która niestety nadal kosztuje krocie. Niewiele osób bowiem lubi wydawać pieniądze na coś, czego potem nie używają regularnie.

Co więcej, deskę do prasowania powinno się również dobierać pod żelazko, jakie mamy w domu. Jeśli zatem macie w domu podstawowe żelazko, a deski do prasowania używacie sporadycznie, w zupełności wystarczy Wam klasyczna deska do prasowania, która kosztuje maksymalnie 200 zł.

Jeśli w swojej garderobie posiadacie wymagające tkaniny i bardzo często używacie deski do prasowania i żelazka, możecie pokusić się o kupno elektrycznej deski do prasowania, która posiada wiele funkcji wspomagających tę czynność. Pamiętajcie jednak, że te nie należą do tanich, ponieważ ich koszt waha się pomiędzy 1 a 7 tysiącami złotych. Im bardziej zaawansowana deska do prasowania tym jest droższa.