Mrożona kawa i herbata – sposób na upalne dni

Lato, choć ma swoje uroki bywa też męczące. Każdy stara się ratować jak tylko może, by tylko nie dopadły go w nadmiarze promienie słońca. Można się chłodzić poprzez orzeźwiające kąpiele, klimatyzację lub napoje chłodzące. Mrożona kawa, herbata lub napój owocowy może w środku lata zdziałać cuda. Najciekawsze jest to, że receptury na napoje chłodzące można wymyślać samodzielnie. Wykonanie również jest prostą sprawą.

Latem jest dostęp do różnych owoców, więc należy póki można korzystać z dobrodziejstw tej pory roku. Nie dość , że się chłodzimy to jeszcze dostarczamy organizmowi witamin w postaci owoców. Jeżeli chodzi o napoje owocowe, to w zasadzie nie ma tu żadnych ograniczeń. Można je tworzyć z dowolnych owoców, ozdabiać liściem mięty i oczywiście kostkami lodu. Jeżeli posiadamy przydomowy ogródek to jesteśmy na wygranej pozycji, bo zawsze mamy pod ręką produkty na chłodzące napoje. Tego typu napoje można zaserwować w kreatywny sposób.

Ciekawym pomysłem są ozdobne słoiki lub butelki z otwieranym korkiem. Najlepiej by były to naczynia z dekielkiem, w którym jest otwór na słomkę, bo wówczas nie mogą się dostać do wnętrza owady, szczególnie osy. To oczywiście zabezpieczenie, które warto zastosować, jeśli się zamierza podawać napoje w plenerze. W domu można zaserwować w tradycyjnej formie, czyli filiżanka z dzbankiem. Jest to doskonała propozycja dla zaproszonych gości, aby wyjść naprzeciw ich potrzebom w dni upalnego lata. Na pewno docenią starania gospodarzy.