Sposób na chandrę. Jak przegonić złe samopoczucie?

Bywają takie chwile w naszym życiu, kiedy nie czujemy się dobrze. Mamy wrażenie, że nie układa nam siew sferze, która jest dla nas znacząca. Uczucie chandry znane jest chyba każdemu. Taki zły czas trzeba w jakiś sposób przetrwać, aby móc z optymizmem patrzeć w przyszłość. Nie ma jednej uniwersalnej rady, jak poradzić sobie w trudniejszym okresie swego życia. Dla jednych ukojeniem będzie towarzystwo innych ludzi, dla drugich samotność.

Najlepszą receptą będzie chyba pozwolić sobie przeżywać ten czas tak jak chcemy. Nie słuchać rad innych, lecz odnaleźć swój wewnętrzny sposób. Może wystarczy tylko spojrzeć na pewne kwestie z innej strony, a okaże się, że wale nie jest tak źle jak byśmy myśleli. Przenoszenie negatywnych myśli na pozytywne myślenie to doskonała technika. Uchroni nas przed popadaniem w dekadencki nastrój i przekonanie, że jesteśmy skazani na pecha i nieszczęście. Często w okresie przesilenia jesiennego dopada nas chandra, która sprawia, że widzimy świat w szarościach.

Warto postawić na ruch na świeżym powietrzu i korzystanie z jak największej ilości promieni słonecznych. Nie zaszkodzi też pozwolić sobie na odrobinę przyjemności w postaci czekolady, która uwalnia hormon szczęścia, czyli endorfinę. W najbezpieczniejszej przystani, jaką jest dom niech nam potowarzyszy troszkę kalorii w postaci słodyczy, filiżanka z czajniczkiem z ulubioną kawą i dobra książka lub film. Pozwoli nam to osiągnąć stan pożądany, czyli wolny od negatywnych uczuć.