Stelaż i blat – dwie rzeczy które szczególnie powinny przykuć naszą uwagę

Kupno deski do prasowania niektórym wydaje się prostą sprawą, która nie powinna spędzać snu z powiek. Wybierając się jednak do sklepu, okazuje się, że sprawa nie wygląda tak prosto, jak można byłoby się tego spodziewać. Okazuje się, że mnogość produktów sprawia, że gubimy się. Nic w tym dziwnego.

Choć tak naprawdę na rynku istnieją dwa podstawowe rodzaje desek do prasowania – tradycyjne (manualne) i elektryczne, ich budowa i jakość wykonania sprawia, że można się pogubić. Dlatego właśnie stworzyliśmy ten artykuł. Chcielibyśmy w nim zwrócić uwagę na dwa aspekty, które są najważniejszymi podczas wyboru deski do prasowania. Są to oczywiście stelaż i blat. Na co zwrócić uwagę? Przeczytacie poniżej.

Stelaż – to od niego zależy stabilność deski do prasowania

Nie ulega żadnej wątpliwości, że deska do prasowania powinna być stabilna. Bardzo często stawiamy na niej gorące żelazko, które jeśli spadnie może narobić niepotrzebnych szkód, w tym poparzyć osobę prasującą. Dlatego też podczas wyboru odpowiedniej deski, należy szczególna uwagę zwrócić na stelaż, na którym oparty jest produkt. Ten powinien być stabilny, a do tego posiadać możliwość regulacji. Nie ulega bowiem żadnej wątpliwości, ponieważ zostało to udowodnione naukowo, że prasowanie na źle dobranej desce do prasowania znacznie obciąża kręgosłup.

Blat – na niego również trzeba zwrócić uwagę

Wybierając blat warto sprawdzić, z czego ten został wykonany. Na rynku bowiem można spotkać deski, których blat został stworzony z płyty wiórowej. Te jednak odradzane są ze względu na to, że nie tylko przenika w nie wilgoć, ale również sporo ważą. Lepszym rozwiązaniem będą te, które wykonano z kratki, która przepuszcza powietrze.