Deska do serwowania serów sprawdzi się na wieczornych spotkaniach

Deski drewniane mogą posłużyć jako naczynie do podania świeżo pokrojonych kawałków sera. Najczęściej mają kształt podłużnego prostokąta, a ich uchwyt jest na tyle szeroki i długi, dzięki czemu nawet najbardziej obciążona deska nie sprawi żadnego problemu przy transporcie.

Interesujący sposób na podanie sera

Można ją także zawiesić na haczyku przy pomocy sznurka lub rzemyka. Tego rodzaju deski drewniane mogą posłużyć do zaserwowania różnorodnych przekąsek, kanapek.

Na czym polega wyjątkowość desek do serów?

Naturalne usłojenie stanowi ozdobę desek do podawania serów. Położone na stole potrafią przykuć uwagę gości, którzy z pewnością skuszą się na skosztowanie nakrojonych przekąsek. Deski drewniane, które przeznaczone są do ekskluzywnego podania serów nie zajmują wiele miejsca na blacie stołu. To sprawia, że nie będą przytłaczały przestrzeni, a dodatkowo będzie można ją wykorzystać np. na rozłożenie planszy do gry towarzyskiej.

Co warto wiedzieć na temat deski do przekąsek?

Tak jak w przypadku deski do krojenia, drewniane deski do podawania gościom sera i innych przekąsek należy odpowiednio zakonserwować. Przed pierwszym użyciem, warto ją dokładnie naoliwić oraz unikać jej kontaktu z wodą. W przeciwnym wypadku drewno zawilgotnieje i straci swój dotychczasowy koloryt, przy okazji stając się siedliskiem bakterii. Warto zakupić komplet desek, dzięki czemu przystawki lub małą kolację zaserwujemy na jednolitych podstawkach. Unikniemy w ten sposób stosu brudnych naczyń.