Domowe sposoby na zwalczanie infekcji

W czasie choroby organizm jest osłabiony. Potrzebuje regeneracji aby znów można było się cieszyć pełnią energii. Infekcjom można zapobiegać. Szczególnie w okresie jesienno – zimowym można zastosować sprawdzone metody, które pozwolą uniknąć zakażeniu. Zahartowanie jest ważnym czynnikiem, który pozwoli stawić czoła każdej porze roku i każdej pogodzie.

Wcale nie trzeba stosować środków farmakologicznych. Niektóre z nich odwołujące się do babcinych metod, to tylko pusty frazes i magnes na klientów. Babcie wcale nie korzystały z pastylek i syropów z apteki, tylko same wytwarzały preparaty domowym sposobem. Oczywiście gdy infekcja zagości an dobre w naszym organizmie, nie ma co bawić się w znachora, tylko należy udać się do lekarza. Nie ma co igrać ze swoim zdrowiem. Natomiast profilaktyka to inna sprawa.

Wszyscy zapewne pamiętamy z naszego dzieciństwa smak syropu na bazie cebuli, który był nam aplikowany przy przeziębieniach. Jednym smakował, innym nie ale mamy wpychały nam go do ust z uporem maniaka. Na pewno nam nie zaszkodził. Cebula ma witaminy, które pozwalają skutecznie zwalczać przeziębienie. W okresie zimowym filiżanka z czajniczkiem wypełnionym naparem herbacianym będzie dobrym pomysłem. Herbata z miodem, żurawiną, cytryną czy imbirem będzie naturalnym sposobem w walce z infekcjami. Warto czerpać siłę z natury, która dała nam między innymi naturalne antybiotyki. Nie można tutaj nie wspomnieć o zbawiennym działaniu czosnku. Mimo nieprzyjemnego zapachu, ma doskonałe właściwości w walce z przeziębieniami.