Zaparzanie kawy w nietypowych warunkach

Piknik, biwak, wakacje nad jeziorem to pełnia relaksu i wypoczynku. W takich chwilach pragniemy czuć się rozluźnieni, osiągnąć spokój i komfort. Zabieramy takie rzeczy, które są potrzebne ale też i takie, które sprawiają na nam przyjemność. Czy w warunkach polowych trzeba się pozbywać swoich przyzwyczajeń i przywiązania do aromatycznej kawy? Oczywiście można zabrać z domu termos z zaparzoną kawą i spożywać go podczas pikniku, ale niekoniecznie każdemu o taką kawę chodzi.

W plenerze także można cieszyć się świeżo zaparzoną kawą, które aromat roznosi się nad jeziorem i dostaje do nozdrzy. Nie jest wygodne by zabierać całą aparaturę, taka jak ekspres, dzbanek do parzenia kawy, zaparzacz czy inne urządzenia. Zawsze mamy na celu by sobie wszystko ułatwiać i usprawniać. Dlatego sięgajmy po proste rozwiązania. Taki rozwiązaniem może być urządzenie typu pump, czyli mały zaparzacz ręczny, który można włożyć do plecaka, torebki czy wozić w schowku samochodowym. Jest to mały zaparzacz, którego działanie opiera się na sile rąk. Po prostu poprzez naciskanie na specjalną wajchę wytwarza się ciśnie nie potrzebne do zaparzenia kawy. Dzięki temu możemy sobie serwować prawdziwie aromatyczną kawę nawet w najbardziej nietypowych warunkach.

Kawa w plenerze nie oznacza więc tylko użycia termosu. Zawsze możemy być blisko swoich potrzeb. Rozwiązanie zazwyczaj znajduje się n wyciągnięcie ręki. Musimy tylko pamiętać, że jesteśmy ważni my i nasze potrzeby. Możemy organizować swoje życie tak, aby żyło się nam łatwiej i wygodniej.