Chochla do zupy w stylu retro?

Przeglądając rozmaite aranżacje wnętrz, śmiało można stwierdzić, że to, co było modne w czasach, kiedy nasze babcie były w naszym wieku, wraca powoli do łask. jednym słowem – moda na styl retro jest na fali. Nic zatem dziwnego, że zarówno w salonie, jak i w kuchni można odnaleźć akcesoria, których jeszcze kilka lat temu wszyscy się pozbywali. Obecnie chochla do zupy w stylu retro już nikogo nie dziwi. Dziś chcemy pokazać Wam, że zarówno wazówka, szumówka, jak i łyżka cedzakowa mogą być nie tylko przydatnym narzędziem w każdej kuchni, ale również jej ozdobą.

Dekorujemy kuchnię – akcesoria kuchenne jak najbardziej przydatne

Chochla do zupy ma jedno główne zadanie – ma służyć do nalewana ciepłego płynu, który u naszych babć zawsze podawany był na pierwsze danie. Mowa oczywiście o pysznej zupie, która pachniała od parteru aż po ostatnie piętro, jeśli babcia mieszkała w bloku.

Jeśli nie wiecie, jak wygląda chochla do zupy, inaczej zwana nabierką lub wazówką, to podpowiadamy – jest to po prostu duża, głęboka łyżka, z długą rączką, która często zakończona jest haczykiem, pozwalającym ją zawiesić na relingu. Warto podkreślić, że przyrząd ten nadaje się nie tylko do nalewania zupy, ale również kompotu, ponczu czy gulaszu.

Wracając jednak do dekorowania kuchni, warto pokusić się o chochlę, która będzie stylizowana na te, które posiadały nasze babcie. Z pewnością nie będą wykonane z tworzywa sztucznego, czy stali nierdzewnej, ponieważ stare chochle były po prostu emaliowane. Dziś odchodzi się od tej praktyki, jednak osoby, którym zależy na tego rodzaju chochli z pewnością znajdą produkt, który będzie pokryty bezpieczną dla zdrowia emalią.