Jajka w koszulkach – jak nadać im ciekawy kształt?

Szukasz ciekawego pomysłu na oryginalne śniadanie? Jajka w koszulkach, mogą okazać się doskonałym rozwiązaniem. Jeśli jednak sprawisz, że te będa miały oryginalny kształt, z pewnością jeszcze bardziej zaskoczysz swoich bliskich. Jak to zrobić? Z pomocą mogą przyjść Ci dostępne na rynku foremki do jajek, dzięki którym możesz pożywieniu nadać niebanalny kształt.

Jajka z grzankami – to idealny pomysł na śniadanie

Chcąc zaskoczyć ukochaną lub ukochanego, przygotuj jajka w koszulkach z pysznymi chrupiącymi tostami. jeżeli tym pierwszym nadasz kształt serca, druga połówka z pewnością będzie mile zaskoczona.

Nie da się ukryć, że gotowanie jajek bez skorupki nie należy do najłatwiejszych. W związku z tym warto posłużyć się specjalnym przyrządem, który sprawi, że to zadanie stanie się o wiele łatwiejsze. Na rynku można spotkać specjalne pojemniki do gotowania jajek po benedyktyńsku, które wykonane są z silikonu lub stali nierdzewnej. Z wyglądu przypominają malutkie miseczki, do których wbija się jajka, a następnie umieszcza je na powierzchni wody. Takie rozwiązanie sprawia, że jajka w koszulkach zawsze wychodzą idealne. Nic zatem dziwnego, że wiele gospodyń domowych zaprzyjaźniło się z tego rodzaju gadżetem.

Jeżeli Wam również zależy na bezbłędnym ugotowaniu jajek po benedyktyńsku, zachęcamy do zapoznania się ze wspomnianym gadżetem. Na pewno szybko stanie się Waszym przyjacielem, którego będziecie często wykorzystywać, a który sprawi, że śniadania staną się ogromna przyjemnością.