Kieliszki do jajek mogą stać się oryginalnym prezentem

W poprzednim wpisie obiecaliśmy Wam cykl artykułów na temat gadżetów, które z powodzeniem możecie wykorzystać do przyrządzenia jajek. Aby nie być gołosłownym, dziś przedstawimy pierwszy z nich. Nie będą to słynne obecnie foremki do jajek, a kieliszki, w których można ustawić jajka po ugotowaniu.

Zanim jednak o tym gadżecie, chcielibyśmy przekonać sceptyków do tego, że jajka w odpowiednich ilościach naprawdę są zdrowe. To doskonałe źródło białka, jak również ogromnej ilości witamin i minerałów, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Co więcej, nie da im się zabrać cudownego smaku, który sprawia, że po zjedzeniu jednego, ma się ochotę na drugie.

Kieliszki nie tylko do alkoholu

Wielu osobom kieliszki kojarzą się z jednym. Tymczasem okazuje sie, że istnieją takie, w których doskonale czują się jajka. Jak sie okazuje, producenci tego typu asortymentu dokładają wszelkich starań, aby specjalne kieliszki do jajek posiadały modne i oryginalne wzory, nadające kuchni ciekawego designu.

Wspomniany gadżet wykonuje się zazwyczaj z porcelany lub ceramiki, dzięki czemu te są nie tylko praktyczne, ale również eleganckie. Poszukując tego rodzaju zastawy dla małych dzieci, można również spotkać na rynku zabawne modele wykonane z plastiku lub drewna.

Szukając odpowiedniego modelu, możesz postawić na klasyczny kieliszek w różnych kolorach lub pokusić się o model  w kształcie kurczaka, ludzika, łapek lub innych takich, które sprawią, że Twoja kuchnia stanie się oryginalna i wesoła. Co więcej, ciekawe formy mogą przekonać do jedzenia jajek dziecko, które na co dzień jest niejadkiem.