Stojak ze stali nierdzewnej sposobem na przechowywanie desek do krojenia

Każda osoba przygotowująca posiłki w domu, jak i profesjonalny kucharz zdaje sobie sprawę, że deski drewniane do krojenia są niezwykle ważnym przyborem kuchennym.

Zadbaj o deski kuchenne

To one dają początek każdej z potraw, ponieważ na nich dochodzi do pokrojenia wszystkich składników. Stąd też należy o nie odpowiednio zadbać, w przeciwnym razie staną się siedliskiem wielu bakterii groźnych dla naszego organizmu.

Odpowiednie miejsce dla deski

W jakim miejscu przechowujesz swoje deski drewniane? Przeważnie nie mają one swojego stałego miejsca w kuchni, często są przekładane z blatu do szafki i odwrotnie. Jednak także na ten problem skuteczne rozwiązanie znaleźli producenci kuchennych przyborów. W każdej kuchni doskonale sprawdzi się stojak. Pasuje zarówno do nowoczesnej, jak i utrzymanej w bardziej tradycyjnym klimacie pomieszczeniu kuchennym. Minimalistyczny stojak ze stali nierdzewnej jest w stanie zapewnić miejsce nawet dla sześciu desek kuchennych!

Zalety wykorzystywania stojaka kuchennego

Ta podpora do desek drewnianych sprawdzi się w momencie, gdy będziemy chcieli osuszyć podstawy do krojenia. Przegrody zapewniają dostateczne odległości, dzięki którym nie dojdzie do zawilgocenia powierzchni desek. Drewno w kontakcie ze stalą nierdzewną nie traci na swoich właściwościach, nie należy też się martwić o wnikanie bakterii. Stojak można postawić stabilnie na blacie kuchennym lub nieopodal zlewozmywaka. Cechuje się elegancką stylistyką i solidnym wykonaniem.